Asociatia Elevilor din Constanta a donat rechizite pentru elevii din Tirgusor

Asociația Elevilor din Constanța a donat astăzi rechizite în cadrul proiectului “Trimitem copii la școală” organizat de Asociația Tinerilor pentru România.

Contribuția Asociației vine în contextul în care foarte mulți elevi abandonează școala din lipsa resurselor financiare și costul educației “gratuite” din România este destul de ridicat.

“Implicarea activă în viața comunitară este unul din principiile de bază ale Asociației noastre. Ne bucurăm că putem ajuta copii din Târgușor. De asemenea, un reprezentant al Asociației va participa luni, în prima zi de școală la distribuirea rechizitelor strânse. Sperăm ca contribuția noastră să ajute comunitatea locală.” a declarat președintele Asociației, Alexandru Bajdechi.

Asociația Elevilor din Constanța este partener în cadrul proiectului “Trimitem copii la școală”.